Dvanáct měsíců, čtyři roční období, padesát dva týdnů, tři sta šedesát pět dní.

Dvanáctkrát PROČ nemám ráda vánoční čas

13. prosince 2015 v 10:36 | Narcis |  V zakrnělém koutku duše
Pojďme ze sebe udělat tak trochu Grinche. Já mám vánoce vlastně dost ráda, ale často taky přemýšlím, že by byly lepší bez věcí, které tu teď napíšu. Pojďme myslet negativně, haha.

1. Škola, škola, škola
Něco jako konec školního roku. Vystresujeme je, protože budou mít týden a půl, TÝDEN A PŮL, volno!

2. Dárky
To samo o sobě nic hrozného není. Horší to je, když nemáte peníze ani nemáte ponětí o tom, co člověku koupit, páč jste tvor nekreativní a naprosto znuděný kupováním dárků z nutnosti a tak vůbec. Takže většinu dne, když ho nestrávíte ve škole, strávíte naopak přemýšlením nad tím, že stejně člověku nakonec nakreslíte obrázek a víc to řešit nebudete. A dopadne to tak, že na Štědrý den lítáte v obchodě a sháníte dárky na poslední chvíli, protože jste až do poslední chvíle doufali v to, že se to pbdobí celé nějak přejde a nikdo dárky řešit nebude. HAHA. (moje každoroční rutina, nekecám)

3. Hodně moc jídla
Protože konec roku je třeba oslavit. A co, že budeme mít dvacet kilo navíc. To se časem shodí, teď je hlavní si to všechno užít. Nebudeme koukat na kalorie, na množství a na takový ty kraviny. Na co cvičení, proboha?! Teď se má ležet v posteli u pohádek, přežírat se cukrovím a bramborovým salátem a nic nedělat!

4. Rodina pohromadě
Jako je to hezký, ale na druhou stranu...nikdo neměl zájem se snažit sjednotit během roku a teď těch pár dní to je jen faleš a přetvářka. Čekání na to, až svátky skončí a všechno se vrátí do normálu. Nebudeme se vidět další rok a nebudeme mít ani zájem, a pak se prostě sejdeme a budeme hrát divadlo.

5. Brzo se stmívá!
Ale sakra, tohle mě fakt štve. Já mám ráda tmu a osvětlený ulice a tak. Ale co je moc, to je zkrátka moc. V pět mám pocit, že je půlnoc. Když jdu spát, mám pocit, že za hodinu musím vstávat. Den je krátký, světla málo. A já potřebuju udělat spoustu věcí ještě za světla a ne za svitu lampičky.

6. Není sníh
A má být. Protože bez něj to nejsou pravé vánoce.

7. Stupidní vánoční reklamy
aneb alza.cz a další píčoviny. A reklama, co mě nejvíc jebe. Zlatý prase, boha jeho. Uchraň mě tou nehorší reklamou ever. Mám na ní alergii, jako fakt.

8. Fronty, lidi
Myslí někdo z nich na něco jinýho než na vánoce? Pomoc. Tlačení se, i když si jdu koupit blbou svačinu twe, přičemž oni mají narvaný košíky. Nejradši bych si prostřílela cestu ke kase. Ale pravda, ještě jednodušší by bylo tu svačinu prostě ukrást a zmizet.

9. VŠUDE!
Koledy, vánoční písničky, dekorace, ozdoby, světla. AWGRRRRR
Naprosto přehnaně se o tom mluví. Cos koupila rodičům k Vánocům? A kolik to stálo? Máš doma světýlka? A co cukroví, pečete? !!! NE!

10. Permanentně nachcípaná
Doslova. Bolest v krku, hlavy, žaludku. Od rána do večera. Nevolnost, zvracení. Škrábe mě v krku, kašlu přes celou třídu. Kašlu ve vlaku. Muconasal nepomáhá. Čaj nepomáhá. Šála nepomáhá.

11. Venku je zima, nikam nejdu
No jasně, tak zůstaň zalezlá doma, já se půjdu projít sama! Tohle mě štve asi absolutně nejvíc. Nikdo není schopný jít ven a když už, tak jedině do nějaké kavárny nebo baru, kde je teplo. A to mi vadí, protože je tam většinou přehřáto, nedýchatelno, lidi. A venku přece žádná zima není, tohle je slabota. Zimní počasí je něco, co zbožňuju (něco pozitivního) a když někdo místo toho chce do vedra, tak to mě neskutečně nasere. Takže radši nikam nejdem.

12. Začneme znova
Od Novýho roku. Jasně. Jako každej rok. Proč nezačít hned?
Takový to - začnu zítra, ale dnes si ještě dám mega porci cukroví a ta čokoláda na mě taky čeká. Nebo - příští rok bude jiný a lepší. Jasněě, zázrakem se všechno samo změní. Proberme se! Musíme s tím něco udělat sami a to teď hned a ne až za dvacet dní, proboha. (a nevolej ho pořád) A stejně se tomu neubráníme.


Ale vlastně všechno tohle přehlížím a snažím se na to nemyslet, protože vánoční čas je snad jediné období roku, které si užívám a které miluju.
 


Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 17. prosince 2015 v 19:42 | Reagovat

Tak tenhle článek se mi líbí :-)
Mám chuť Ti oponovat, ale naštěstí čtu pozorně, takže jsem se dočetla, že tohle je pouze výčet negativ :-)
Já Vánoce miluju a předvánoční období snad ještě o něco víc :-)
Vždycky se stresuju, ale vždycky se těším. A pětadvacátého mi je líto, že už je vlastně po všem.
Ale to období mezi svátky mám taky ráda. Zbavím se puberťáčků a zůstane mi jen prvňačka a můj nejdražší :-) A chvíle s mým nejdražším jsou nádherné vždycky, natož se stromečkovou kulisou za zády :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama