Dvanáct měsíců, čtyři roční období, padesát dva týdnů, tři sta šedesát pět dní.

Vánoční Praha

19. prosince 2015 v 19:20 | Narcis |  V zakrnělém koutku duše
Tak zaprvé, měla jsem článek na hlavní stránce blogu, což je super. Teď už ho tam nenajdete, každopádně díky němu mi fakt dost stoupla návštěvnost, takže asi jen díky!

Co takhle povídání si o vánoční Praze? Do Prahy jezdím tak jednou dvakrát za rok. Tentokrát to bylo podruhé. Nemám to zrovna blízko, ale vždy se na to těším. Poprvé jsem Prahu navštívila v předvánoční a vlastně i vánoční čas. Dost zvláštní. Nechápu, jak tam lidi mohou běžně fungovat, ale je mi jasné, že si člověk zvykne. Na mě je tam příliš lidí, příliš málo prostoru, mnoho hluku. Už po hodině mě začala abnormálně hučet hlava a neustálé strkání lidí a nekonečné fronty, tak to mě dost ubíjelo. Příliš mnoho aut, chaos, lidi, kteří ani nevědí kam jdou, zastaví se uprostřed chodníku a čuměj.
Po dvou hodinách jsem začala být agresivní a přestávalo mě to bavit. A pak jsem to prostě vzdala. Rezignovala jsem. Chtěla jsem koupit dárek pro mámu, tak ten jsem nekoupila, protože se to nedalo. Bylo to šílený, šílený! Obzvlášť pro člověka z menšího města. Nevím no. Doporučit turistům vánoční trhy v Praze - rovnou je pošlete na vlastní popravu a budou na tom líp. Nic jsem z nich neměla, jen neustálé tlačenice, nervozní lidi, chaos a naprosto těsno. Hrůza. Už nikdy více to nechci zažít.
Jestli je tohle pro Pražáky užívání si vánočního času a klidu a míru, tak to potom není nic pro mě. Já radši samotu, klid, ticho, vánoční atmosféru ve vzduchu a tak. Neumím si představit, jaké by to bylo v dešti. Asi bych rovnou jela domů.
Pražáci, řekněte mi?... Jak to tam zvládáte? Máte nějaký tipy nebo místa, kam nikdo nechodí? Nebo nakupujete dárky během roku? Jak si užíváte Vánoce, když se ani k tradičnímu stromu nemůžete dostat? Ne, fakt. Jestli jste z Prahy, fakt mě to zajímá.

Nachodila jsem asi dvacet kilometrů a koupila si jen nude rtěnku. Tak to je dobrý ne? Přesně kvůli tomu jsem jela sto kilometrů. Ale abych to jen nehanila. Určitě je tam něco pozitivního. Na tý divný vtěsnaný atmosféře. Co se mi líbí vždycky jsou pouliční "umělci". Na některé se vydržím dívat desítky minut než se mají přesunout dál. Některé finančně podpořím, některé ne. Tak konkrétně teď budu mluvit o Bohemian Bards. Perfektní historická skupina, zastihla jsem je asi třikrát a pokaždé jsem u nich vydržela děsně dlouho. Jsou báječní, zkrátka boží! Určitě jsem je neviděla naposledy. Fascinovaně jsem na váš hoši zírala, takže se omlouvám :D!


A pak také ty vůně. Trdelník, svařák...Snažila jsem se vypustit všechny ty agresivní a strkající se lidi a docela to bylo fajn. Večer jsem se ani nešla podívat na rozsvícený stromeček, protože mě hrozně bolely nohy. A myslím, že už bych to ani nezvládla, byla jsem "společensky unavena". Stavila jsem se v Albertu pro pití (pro nelevné pití, ať ten den pořádně zakončím), které jsem následně celé nechala ve vlaku. Supr.

...Pardon, zaposlouchala jsem se do výše zmíněných a už nemám myšlenky.
 


Komentáře

1 Hrobárová Dcéra Hrobárová Dcéra | Web | 11. ledna 2016 v 18:13 | Reagovat

Neviem, či som niekedy zažila normálne trhy. Vždy a všade je to šialené. Dementné davy ľudí, opité socky, vreckári, vreštiace deti a akože atmosféra...

2 Myšák Myšák | Web | 5. února 2016 v 10:32 | Reagovat

Příště zkus Divokou Šárku ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama