Dvanáct měsíců, čtyři roční období, padesát dva týdnů, tři sta šedesát pět dní.

Vysnili si ho malíři a spisovatelé, umělci.

16. prosince 2015 v 11:00 | Narcis |  V zakrnělém koutku duše
Máma je nemocná a já se o ní starám. V podstatě až v téhle chvíli si člověk uvědomí, kolik toho za den musí zvládnout. A až v tom momentu ji člověk začne obdivovat a vlastně i trochu litovat. Věci, které jsou součástí dne, by bez ní zkrátka nebyly. Vstává brzy ráno a jde spát pozdě večer. Ani si neuvědomíme, co díky ní máme. Tisíce maličkostí se navalí a ona je musí pokořit a udělat. To už nikdo z nás nevnímá. Myslíme si, že je doma a užívá si klidu a relaxuje. A vůbec to není pravda. Zdánlivě jednoduché je bez ní těžkopádné a zmatené.
Dnes jsem vstala brzy ráno já. Poklidila a roztřídila jsem prádlo v koupelně, vyvětrala jsem všechny bacily, vyklidila a znovu naplnila myčku, vařím oběd pro celou rodinu, která se ve dvě vrací z práce, poklidila jsem kuchyň a nakonec uvařila průduškový čaj. Nelíbí se mi pohled na člověka, který řídí rodinu už od brzkého rána, jak nemůže vstát z postele a nedokáže ani mluvit. Není to vůbec hezké, obzvlášť teď před Vánoci.
Ale co. Jsem její dcera a jsem tu od toho, abych se starala a postarala. Rodina z práce odejít nemůže, peníze jsou potřeba, a mě absence školy vlastně už neuškodí. Sama jsem si uškodila víc. A navíc tohle mě vážně nezabije. Vlastně tu nějakým způsobem stále bydlím. Mnoho věcí bereme jako samozřejmost a práci, která za nimi spočívá, už nevidíme. Nelze se divit, že ji nemoc zastihla. Pracovala až příliš, třebaže doma.

Ideální svět?
Můj ideální svět momentálně nespočívá v hromadě peněz a slávě a úspěchu.
Jen chci, abychom všichni byli zdraví a šťastní, ať už s láskou nebo bez. Chci mít svou rodinu stále u sebe, být jí nablízku. Chci mít se sourozenci skvělý vztah po celý náš život. Představuji si, jak si naše děti budou společně hrát a budou též mít plnohodnotný vztah. Protože rodina je pro mě všechno, třebaže si to většinu času neuvědomuji. Je to pro mě zázemí, jistota, bezpečí, podpora. Všechno, co k životu potřebuji.
Ideální. Ideální práce, ideální přátelé, ideální rodina. Kdybych si z toho měla vybrat, vyberu si rodinu.
Jasně, důležití jsou i ti přátelé a práce, která nás uživí. Ale to všechno jsou jen nepříjemnosti. Když si představím, že nemám práci a nemám peníze, není to horší než představa, že nemám rodinu. Takže vlastně ideální svět už mám a žiju v něm. Ideální článek.

To je jen jeden úhel pohledu na ideální svět. Pak tu jsou samozřejmě ještě jiné objektivní věci. Ideální svět pro mě samotnou představuje svět bez velkochovů, cirkusů, bez využívání zvířat, bez jejich testování, vykrádání a zabíjení pro naši ubohou potřebu. Dále to pro mě znamená svět bez násilí, agrese, negativismu a hlavně bez nemocí. Bez špatně závistí a špatných závislostí. Znamená to ústavy s úžasnými pracovníky a prostředím, štěstí pro všechny, kteří si ho zaslouží. Dostatek peněz a žádní lidi na ulici. Žádné linky bezpečí apod., protože by nebyly potřeba. Soužití člověka se zvířetem. Žádné děti k adopci, které několik let čekají na rodinu a žádná rodina bez dítěte, která na něj čeká několik let.
Jenže tohle všechno tvoří svět. Lidi ničí přírodu, zabíjejí zvířata, závidí a ubližují, honí se za penězi, kradou, lžou, jsou týrani, týrají.... A tohle všechno je celek. Nelze změnit lidské charaktery a povahy se všemi vlastnostmi. Nelze něco upustit a něco naopak přidat. Tady žijeme. A ať je to jakákoliv doba, špatná nebo dobrá, nikdy to nebude ideální. A to je realita.
Každopádně proč nesnít, že? Ale příroda umírá a karma existuje. To si pamatujme.
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 16. prosince 2015 v 13:45 | Reagovat

Jo. Rodina je základ. Se špatnou jsi v kelu. :)

2 aleath aleath | Web | 16. prosince 2015 v 14:32 | Reagovat

Taky jsem si nedávno uvědomila, že bez rodiny to prostě nejde. Je třeba si vážit toho, co člověk má. Někdo takové štěstí mít nemusí a co by za to dal....

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 17. prosince 2015 v 21:07 | Reagovat

Já doufám, že se svět pomalu ubere k lepšímu... nechci ideální svět, ale chci šťastný svět.

Jinak maminky jsou opravdu kouzelnice, taky jsem musela jednou mamku zastupovat. Uf, to byly fofry :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama