Dvanáct měsíců, čtyři roční období, padesát dva týdnů, tři sta šedesát pět dní.

Sedm naposledy zhlédnutých filmů

3. září 2016 v 16:20 | Narcis |  Na co se podívat

Od března jsem zhlédla neskutečný množství filmů, ale polovinu si už vůbec nepamatuju. Takže tady je ta polovina, kterou jsem dohromady dala. Teda jen první část. Jsou to celkem zajímavé filmy, nedívám se na žádné komedie, takže to tu nečekejte. Většina jsou hodně psychologické, dramatické filmy nebo horory. Až si vzpomenu na další, ráda sepíšu nový článek. Tipy na filmy jsou tu po pěti měsících, tak snad už takový odskok nebude. Tentokrát nebudu k filmům psát moc obsahu, protože to bych tu byla celý den.

Výsledek obrázku pro baletní střevíčky filmBaletní střevíčky
Tento film jsem si stáhla náhodou. Potom jsem zjistila, že v něm hraje Emma Watson a nakonec se z něj vyklubal docela fajn film. Po celou dobu vnímáte, jak se nevinná tvář mění v nafoukanou egoistickou dívku. Jde o to, že se na jednom místě sejdou tři adoptované slečny, které si i přes velké finanční potíže plní své sny. Asi ten film není nic úchvatného, ale určitě je zajímavý. Nejdřív jsem si pustila prvních pět minut a přišlo mi to šíleně stupidní, ale dala jsem tomu šanci. Nebude bavit každého, protože je hodně o baletu a o tanci a plnění si snů a Emma je v úplně jiné nezvyklé roli a je tam příliš mladá a tak.

Výsledek obrázku pro cesta filmCesta
Jde o to, že svět byl zničen. Muž s chlapcem se vydávají na pobřeží za lepším životem a to jen s nákupním vozíkem. Cestou potkávají kanibaly, přeživší, zloděje...je to napínavý, místy hororový a dost dojemný film. Líbil se mi možná až příliš. Nebyl vůbec přehnaný, o apokalypse není nikde ani zmínka, není jasné, jak se to stalo. Konec je smutný a nejradši byste se vrátili zpátky na začátek.
Výsledek obrázku pro hotaru no hakaHotaku no hara
Neboli Hrob světlušek. Jeden z nejlepších filmů tady vůbec. Co na tom, že je animovaný a z Japonska, není to žádná pohádka. Za mě je to nejlepší film roku, i když byl stvořen už v roce 1988. Příběh je o dvou sourozensích Seito (naprosto roztomilá a úžasná holčička) a Setsuko, kteří se snaží přežít hrůzy světové války. Jejich maminky zemře na bombardování, město je zničeno, uchýlí se k příbuzným, kteří na ně však mají vysoké nároky, proto odejdou do přírody. Neskutečně dojemný, totálně citový film. Na konci jsem málem zemřela žalem, ale to prozrazovat nebudu.
Výsledek obrázku pro jdi a dívej seJdi a dívej se
Válečný film z roku 1985 a z Ruska.
Čsfd popisuje takto - Čtrnáctiletý Fljora je v létě 1943 naivním běloruským chlapcem, odhodlaným zapojit se do partyzánského odboje. Na konci příběhu je lidskou troskou, z jejíž tváře navždy zmizely stopy dětské nevinnosti..
Lépe bych to neřekla. Opět dost šílený film útočící na city. Hodnotím také jako jeden z nejlepších a zároveň nejdepresivnějších. Znovu se na něj podívám někdy později, protože ve mně vyvolal neskutečný pocit.


Výsledek obrázku pro můj život jako pesMůj život jak pes
Další skvělý film. Poprvé jsem půlku viděla v televizi někdy po půlnoci. Další den jsem si ho stáhla a zkloukla celý od začátku, protože mě dost zaujal. Opět film z roku 1985 a ze Švédska. Ingemar žije s nemocnou matkou a bratrem. Když už se o něj matka nemůže starat odjíždí na venkov. Poznává lidi, kterým na něm záleží, úplně jiný život. Celý film se také točí okolo Lajky, psa, který byl vypuštěn do vesmíru a zemřel. On sám má psa, kterého však musí dát do útulku. Dost smutné. Vlastně celková atmosféra filmu je taková nepopsatelná. btw: a žeru malou Melindu Kinnaman a trochu nechápu ty nahý scény, teď už je to skoro zakázaný ne?

Výsledek obrázku pro temnota dětské dušeTemnota dětské duše
Toto byl naopak dost slabý a pitomý film, jehož konec jsem absolutně nepochopila. Jde o dívku, která se má starat o dvě děti a blah blah. Obsah si najděte samy. Má to být horor. Jako některé scény možná jsou trochu děsivější, ale jako horor bych to určitě nenazvala. Do poloviny filmu se mi to celkem líbilo, pak tak začaly být nějaké lesbické scény a dvojsmysly a to už jsem nechápala vůbec a ten konec to rozbil úplně. Kdo má vlastně temnou duši?


Výsledek obrázku pro kobry a užovkyKobry a užovky
Český a naprosto božský film! Užovka je ve svém životě ztracen, nemá práci ani vztah, ale má bratra kobru, feťáka žijícího u opilé matky, který mu všechny šance na lepší život distancuje. Nevím, asi jsem lepší český film kromě Pelíšků neviděla. Tnhle film má správnou atmosféru, bezva herce a super děj. Byla jsem z něj hotová fakt několik měsíců. A ne, není to komedie. Najdete v něm perfektně vykreslené charaktery postav, které denně potkáváme a strašně mi to připomělo život. Život jako takový.
 


Komentáře

1 Cíťa Cíťa | Web | 16. září 2016 v 13:11 | Reagovat

Ten film cesta má i knižní předlohu ;). Napsal ji Cormac McCarthy mám pocit a je naprosto skvělá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama